Pramoninės šaldymo kameros

šaldymo sandeliai ir kameros

UAB "Šaltoji banga" siūlo inovatyvius ir modernius sprendimus šaldymo kamerų montavimo srityje. Mes galime pasiūlyti pilną šaldymo dalies projekto įgyvendinimą nuo techninio projekto parengimo, visų montavimo darbų iki aptarnavimo ir techninės priežiūros. Projektuotojų ir inžinierių patirtis leidžia realizuoti įvairaus sudėtingumo ir dydžio šaldomas kameras:

 • greitai surenkamos modulinės šaldymo kameros;
 • daržovių, vaisių šaldomos saugyklos;
 • šaldymo kameros žuvies perdirbimo pramonei;
 • logistikos šaldomi sandėliai;
 • šaldymo kamerų kompleksai komerciniam sektoriui;
 • kriogeninės sveikatingumo šaldymo kameros.

Siekiant geriausių rezultatų UAB "Šaltoji banga" siūlo tik geriausius techninius sprendimus, naudoja patikimas, kokybiškas laiko ir praktikos patikrintas medžiagas, o montavimo darbus atlieka tik profesionali šaldymo sistemų montuotojų komanda. Tokiu būdu galutiniame rezultate yra pasiekiamas kokybiškas ir ekonomiškai racionaliausias gaminys - šaldymo kamera, kurios eksploatacinis periodas yra žymiai ilgesnis, veikimas yra patikimas, energetinės ir šilumos praradimo sąnaudos yra mažiausios. 

Papildomi šaldymo kamerų komponentai:

 • daugiasluoksnės plokštės įvairių spalvų ir tekstūrų - medžio, akmens ir kitos tekstūros;
 • daugiasluoksnės plokštės iš nerūdijančio plieno AISI 304 agresyvioms terpėms;
 • padidinto atsparumo termoizoliacinės plokštės lygiu paviršiumi;
 • atsaprios dideliems temperatūriniams svyravimams fasadinės termoizoliacinės plokštės;
 • rankinis garintuvo ventiliatorių valdymas;
 • langeliai vidinei kameros erdvei stebėti;
 • liukai patalpų vėdinimui;
 • stoglangiai;
 • stumdomos, varstomos ar pakeliamos termoizoliacinės durys;
 • durų atidarymo automatika;
 • šaldymo sistemos;
 • šilumos atgavimo sistemos ir antrinis panaudojimas;
 • nuotolinio valdymo, stebėjimo ir perspėjimo sprendimai;
 • pramoninių betoninių grindų įrengimas.

 

Šaldymo kamerų aprašymas

Ką svarbu žinoti pasirenkant tinkamiausią šaldymo kameros projektą? Visų pirma svarbu pabrėžti, kad šaldymo kamerų montavimui yra naudojamos specialios termoizoliacinės plokštės, kurių užpildas yra poliuretanas. Tai ilgaamžė medžiaga, kurios gyvavimo laikas nepriklauso nuo aplinkinės oro drėgmės, be to, poliuretanas pasižymi labai gera šilumos varža, turi geras hydroizoliacines sąvybes, jos neveikia pelėsis ir kiti mikroorganizmai. Kaip termoizoliacinių plokščių užpildas taip pat yra naudojamas polistirenas arba mineralinė vata. Tokio tipo termoizoliacinės plokštės nėra tinkamos konstruojant šaldymo kameras. Polistireno termoizoliacinės sąvybės yra kelis kartus blogesnės lyginant su poliuretanu, to pasekoje dideja terminė apkrova šaldymo sistemai. Termoizoliacija mineralinės vatos pagrindu yra labai neatspari dregmei. Net nedideli dregmės kiekiai žymiai mažina tokių termoizoliacinių plokščių šiluminę varžą.

Taigi pasirinkus termoizoliacines plokštes su poliuretano užpildu svarbu jas įvertinti kokybės atžvilgiu, t.y. atkreipti dėmesį į poliuretano tankį, plokščių metalo storį ir jų padengimą. Taigi poliuretano tankis paprastai yra ribose tarp 40 ir 55 kg/m3. Kuo šis tankis yra didesnis tuo tvirtesnė ir atsparesnė gniuždymui yra plokštė. Didesnis poliuretano tankis nepadeda geriau "sulaikyti šaltį", bet padaro šaldymo kamerą daug atsparesnę smūgiams, konstrukcija tampa daug kietesnė ir panaši į mūrą. Atsparumo smūgiams įtakos taip pat turi ir plokščių metalo sluoksnis. Dažniausiai yra naudojamas plienas. Storis svyruoja apie 0,4-0,6 mm. Paprastai plokštėse banguotu paviršiumi yra naudojamas plonesnis metalo storis negu plokštėse lygiu paviršiumi. Metalinio sluoksnio apsauginės dangos pasirinkimas priklauso nuo vietos kur bus surenkama šaldymo kamera. Dažniausiai yra naudojamos 25 um poliestrinės dangos. Tokia danga turi gerą atsparumą UV spinduliams ir spalvos ilgai išlieka ryškios. Storesnės PVC dangos yra labiau atsparios rudims. Taip pat yra kombinuoto tipo dangos  HPS, Prizma, TTHD, kurios pasižymi gerais rodikliais pagal visus svarbiausius parametrus.

Sekančiu etapu yra svarbu apibrėžti tinkamą termoizoliacijos storį. Storesnis izoliacinis sluoksnis sumažina šilumos patekimą į šaldymo kameros vidų - atitinkamai galima naudoti mažesnio galingumo šaldymo įrangą, bet tuo pačiu ir pakelia projekto kainą. Optimaliausias variantas parenkamas priklausomai nuo šaldymo proceso - teigiamos, neigiamos ar kriogeninės temperatūros bus šaldymo kameros viduje. Taip pat šis pasirinkimas labai priklauso nuo šaldymo kameros montavimo vietos: lauke, metaliniame angare, pastato viduje ir pan.

Paskutiniu punktu galima apžvelgti šaldymo kameros grindis ir duris. Teigiamų temperatūrų kameros dažniausiai montuojamos ant esamų grindų, tuo tarpu minusinėms temperatūroms, priklausomai nuo apkrovų, naudojami keli grindų tipai. Grindims su sąlyginai mažomis apkrovomis (3-5 t/m2) gali būti naudojamos sustiprintos termoizoliacinės plokštės. Termoizoliacinės plokštės gali būti sustiprintos medžių ir papildomai uždengtos 2-4 mm duraliuminio lakštais arba įvairaus storio nerūdijančio plieno lakštais neslidžiu paviršiumi. Esant didesnėms apkrovoms yra naudojamos pramoninės betoninės grindys su grunto pašildymu (elektriniu arba šiltu vandeniu atgautu nuo šaldymo mašinos) apsaugančiu nuo grindų užšalimo. Pasirenkant duris yra labai svarbu atsižvelgti į jų kokybę, mat tai dažnai varstoma sistemos dalis, kuriai tenka nemenkos apkrovos. Paprastai dauguma termoizoliacinių durų gamintojų skirsto duris į kelias kategorijas: komercinio ar pramoninio tipo ir kitus tarpinius variantus. Komercinio tipo durys turi turėti stiprius vyrius (stumdomų durų atvejų bėgio konstrukcija), tvirtai tvirtintis prie šaldymo kameros ir turėti kuo mažiau plastikinių dalių. Tai užtikrina, kad dažnai darant duris jos neišsibalansuos ir tarnaus ilgą laiką. Pramoninio tipo durims be visų anksčiau išvardytų punktų yra keliami dar didesni patikimumo standartai, todėl yra naudojamos geresnės kokybės medžiagos, ko pasekoje termoizoliacinės durys yra daug atsparesnės smūgiams ir agresyvioms cheminėms terpėms, papildomai sustiprinta durų varčia ir stakta.